Haliç Metro Bridge bringt Metro und Marmara zusammen

Halic Metro Bridge
Halic Metro Bridge
Abonnieren  


Marmaray’ın ardından ulaşımı rahatlatacak bir başka projenin açılışı için gün sayılıyor. İstanbul Metrosu’nu Yenikapı’ya ulaştıracak Haliç Metro Köprüsü’nün ocak ayı içinde açılması planlanıyor.

Die Testfahrten werden auf der Golden Horn Metro Bridge fortgesetzt, die die U-Bahn von Istanbul, die derzeit auf der Linie Hacıosman-Şişhane dient, nach Yenikapı verlängert. Der Bau der 4-Brücke bringt die U-Bahn von Istanbul und Marmaray zusammen und bietet einen hohen Transportkomfort.

KARTAL TAKSİM 54 Dakika Olacak

Haliç Köprüsü’nde test sürüşleri 27 Ekim’den beri yapılırken, güvenlik için tüm detaylar gözden geçiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Altınboynuz’da deniz seviyesinden 13 metre yüksekte yapılan köprüyle ilgili şunları söyledi:

Testler ve diğer teknik bilgiler bize aktarıldı. Açılışın ocak ayı içinde yapılmasının doğru olacağı belirtildi. Şunu özellikle ifade edeyim ki, Marmaray’ın doğu ve batı aksındaki bu önemli gücüne kuzey ve güney hattı olarak önemli bir katılım sağlayacak.

Böylece Kartal’dan metroyu kullanan bir insan, 54 dakika sonra Taksim’de olabilecektir. Bu kadar önemli, kent ulaşımına bu kadar katkı sunacak bir sistem devreye girecektir. Haliç Metro Köprüsü’nün her iki yanında turistler için seyir terası ve Karaköy ayağında kafelerin yer alacağı belirtildi.

 

Messe für die Schienenindustrie Armin sohbet

Schreiben Sie den ersten Kommentar

Bewertungen