Şanlıurfa: Geplante Karte des Stadtbahnsystems

Karte des geplanten Schienensystems in Sanliurfada
Stadtbahnplan in Şanlıurfa geplant
Abonnieren  


Der Bürgermeister von Şanlıurfa, Nihat Çiftçi, berichtete in seinem Social-Media-Konto über das Schienensystem, das das erste in Şanlıurfa ist. Çiftçi sagte: "Das Schienensystem, das das erste in Şanlıurfa ist, ist 15.3 km lang und besteht aus insgesamt 16 Stationen." sagte.

In seinem Beitrag auf seinem Social-Media-Konto erklärte Çiftçi, dass der Dienst zu Beginn mit insgesamt 34 Fahrzeugen ausgestattet sein wird: „Die Stadtverwaltung von Şanlıurfa ist eine Revolution im öffentlichen Verkehrssystem. Vorprojekt und Machbarkeitsstudie der Stadtbahn Karaköprü Abide Eyyübiye wurden abgeschlossen. Schienensystem, eine Premiere in Şanlıurfa 15.3 km lang und besteht aus insgesamt 16 Stationen.

Karte des geplanten Schienensystems in Sanliurfada
Karte des geplanten Schienensystems in Sanliurfada

Başlangıçta toplam 34 araçla hizmet verecek hafif raylı sistem Karaköprü’den başlayıp Abide ve Eyyubiye’ye kadar uzanacak. Günde 225 bin ve yılda 80 milyon yolcu taşıma kapasitesi olan hat şehrin kuzey güney koridoru boyunca çift yönlü olarak ulaşımı kolaylaştıracak. Şanlıurfa’da bir ilk olma özelliği taşıyacak olan raylı sistemle Ulaşım çeşitlenecek ve kolaylaşacak. Hızlı güvenli ve ekonomik ve çevre dostu bir çözüm sunan bu sistem En kadim yerleşim merkezlerinden olan Urfa’nın ve Urfalının beklediği bir hizmet. Şehrin değerlerini ve tematik durakları ve araçlarıyla yaşatacak olan raylı sistem turizmede katkı sağlayacak ve Yapılacak yatırım sayesinde hem yolcu hem trafik dahada rahatlayacak. Şanlıurfa’mıza Hayırlı Olsun.” dedi. – Urfanatik

Schreiben Sie den ersten Kommentar

Bewertungen