Chaos Logistikindustrie im Iran trifft auch!

Coronavirus betrifft die Versand- und Logistikbranche weltweit
Coronavirus betrifft die Versand- und Logistikbranche weltweit

Die Tage der Ereignisse im Iran verstärken weiterhin ihre Gewalt. Die Zahl derer, die ihr Leben verloren haben, während die Zahl der türkischen Medien erhöht wurde. Es ist auch möglich, dass die iranischen Behörden harte Maßnahmen gegen die Vorfälle ergreifen können und dass groß angelegte Interventionen verwendet werden können, um die Aufstände zu unterdrücken, und sogar die Türen des Iran können vollständig geschlossen werden.

In Anbetracht der starken wirtschaftlichen Beziehungen zwischen der Türkei und dem Iran International Transport und Logistik Service Providers Association Vorsitzender Emre Eldener der beiden Außenhandel Logistikbranche von dieser negativen Situation betroffen sein könnten, sagte er.

İran’da yaklaşık bir haftadır süren olaylar, tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye’nin gözünün de bölgeye çevrilmesine neden oldu. İran’daki iç karışıklığın ülke geneline yayılması komşu ülkelerde endişe yaratırken, İran’ın dünyaya tüm kapılarını kapaması da olasılıklar arasında yer alıyor.

Doğu-Batı eksenli uluslararası ticaret akışının önemli aktörlerinden biri olan İran’da yaşanan gerginliğin Türkiye ekonomisine de etki edebileceğini belirten Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, “Haberleri endişe ile takip ediyoruz. Öncelikle komşu ülkelerimizden birinde yaşanan toplumsal gerginlik hepimiz için üzücü ve kaygı verici. Olayların bir an evvel durulmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıllarda Irak ve Suriye’de yaşanan gerginliklerin ülke ekonomimize verdiği zarara da dikkat çeken Emre Eldener, “İran, komşumuz olmasının yanı sıra Ortadoğu’nun en güçlü ekonomik aktörlerinden biri. 2016’da İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması lojistik sektörü açısından umut veren bir gelişme olarak karşılanmıştı. Çünkü İran ülkemiz üzerinden geçen ulaştırma hatları sayesinde Avrupa’ya bağlanıyor. Aynı şekilde Avrupa’dan İran’a yük akışı da Türkiye üzerinden geçerek transit yük trafiğini arttırıyor” dedi.

İran’ın dış ticaretimizde de önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Emre Eldener, “Ambargo uygulandığı dönemde 15 milyar dolara gerileyen ticaret hacmimizin ambargonun kaldırılmasının ardından 30 milyar doları bulması umuluyor. Aynı zamanda ikili ekonomik ilişkilerimiz çerçevesinde son yıllarda birçok Türk firması bölgede kayda değer yatırımlar gerçekleştirdi. Antrepo ve filo yatırımları yapıldı.

Darüber hinaus blieben aufgrund der syrischen Ereignisse im Süden untätige Flotten, wobei das Handelsvolumen im Iran dank der Re-Mobilität zunahm. Die Gefahr einer erneuten Sicherheit der Region wird jedoch insbesondere den Straßentransport beeinträchtigen. Aus diesem Grund ist die Verbreitung von Ereignissen im ganzen Land in erster Linie menschlich und beunruhigt uns dann wirtschaftlich

Armin

sohbet

Schreiben Sie den ersten Kommentar

Bewertungen