Siegeszug auf dem Friedhof Dumlupınar

Der august-Siegzug wird die Dumlupinar-Reise von Atatürk wiederholen
Der august-Siegzug wird die Dumlupinar-Reise von Atatürk wiederholen

Uşak’tan yaklaşık 500 kişi trenle Dumlupınar Şehitliği’ne giderek ziyarette bulundu. Uşak Belediyesi’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte çok sayıda vatandaş trenle Dumlupınar Şehitliği’ne giderek ziyarette bulundu.

Sabah saatlerinde ellerinde Türk Bayrakları ile Uşak Tren Garı’na gelen vatandaşlar saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Uşak Belediyesi tarafından kiralanan TCDD’ye ait Zafer Treni ile yola çıktı.

Yaklaşık 2 saat sonra Kütahya’nın Dumlupınar ilçesindeki şehitliğe ulaşan trenden inen kalabalığı Dumlupınar Kaymakamı Menderes Topçuoğlu ve öğrenciler karşıladı. Şehitlikte düzenlenen törende konuşan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, 100 yıl önce kazanılan Çanakkale Zaferi’nin Türk milleti için çok anlamlı olduğunu söyledi.

Uludağ, “Bu etkinliği değişik dönemlerde tekrarlayacağız, şehitlerimizi ziyaret ederek onlara olan minnet borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bugün huzur içinde yaşayabiliyorsak şehitlerimizin sayesinde. Yaklaşık 500 kişi etkinliğe katıldı. Genci, yaşlısı, çocuğu hep birlikte ellerindeki bayraklarla şehitlerine koştu” dedi. Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Şehitlik ziyaretinin ardından grup, yürüyerek ilçe merkezine gitti ve Dumlupınar Müzesi’ni ziyaret etti.

Messe für die Schienenindustrie Armin sohbet

Schreiben Sie den ersten Kommentar

Bewertungen